Co to są suplementy diety?

Havrix Adult HEMOFER Prolongatum cena

Podstawowym celem pożywienia jest dostarczenie odpowiedniej ilości składników odżywczych. Zapotrzebowanie na nie jest różne, w zależności od płci, wieku, stanu zdrowia. Niekiedy jednak dochodzi do niewystarczającej podaży poszczególnych witamin czy składników mineralnych, co w końcowym efekcie może powodować zagrożenie zdrowotne. W tym celu, warto spożywać suplementy diety, które są skoncentrowanym źródłem określonych składników odżywczych.

Suplementy diety najczęściej występują w formie kapsułek, tabletek, a nawet proszku. Dostępne są w różnych kombinacjach, które zapewniają wysoką przyswajalność i skuteczność. Należy jednak pamiętać, że suplementy diety są jedynie uzupełnieniem całodziennego jadłospisu i nie mogą zastąpić dobrze zbilansowanej diety. Podstawową rolą suplementów jest uzupełnienie niedoborów żywieniowych. Polecane są również dla osób, które chcą polepszyć kondycję włosów, paznokci, skóry czy odporność organizmu.

Suplementy diety są szczególnie wskazane dla osób, które regularnie uprawiają sport. Wysiłek fizyczny powoduje zwiększone zapotrzebowanie na poszczególne składniki odżywcze, które niekiedy trudno dostarczyć w formie tradycyjnego pożywienia. Istnieje także specjalna grupa suplementów, która przeznaczona jest dla osób zestresowanych. Warto bowiem pamiętać, że długotrwały stres niekorzystnie wpływa na organizm. Trzeba jednak zwracać uwagę na skład suplementów, gdyż niektóre witaminy lub składniki mineralne, przyjmowanie w nadmiarze, powodują wystąpienie skutków ubocznych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *