Fraxiparine multi

organizm. Składniki bioaktywne są dobierane w taki sposób, żeby uzyskać zamierzony efekt. Zazwyczaj jest to poprawa stanu zdrowia oraz zapobieganie chorobom cywilizacyjnym. Suplementy diety mogą być także zażywane przez osoby, które chcą uzupełnić ilość witamin i składników mineralnych.

Wyróżnia się suplementy, które pozytywnie wpływają na funkcjonowanie układu krążenia. Najczęściej składnikami takich suplementów są antyoksydanty, takie jak karotenoidy, tokoferole. Często skład ten jest uzupełniany o niektóre wyciągi roślinne, jak np. z zielonej herbaty. Wiele osób ma problemy z nadmiernym stężeniem cholesterolu w organizmie. Chcąc zwiększyć poziom tzw. dobrego cholesterolu, warto spożywać suplementy, które zawierają m.in. czosnek czy żeń-szeń. Korzystne będzie również zażywanie różnorodnych preparatów błonnikowych.

Bardzo popularne są również suplementy, które poprawiają czynność układu pokarmowego. Stosują je przede wszystkim osoby, które dążą do znormalizowania masy ciała. Tego rodzaju suplementy zazwyczaj zawierają substancje prebiotyczne oraz inne, dodatkowe, jak np. CLA czy L-karnityna. Z kolei niektóre suplementy diety korzystnie oddziałują na układ immunologiczny. Dzięki temu zwiększa się jego sprawność w zwalczaniu patogenów. Suplementy te składają się m.in. z beta-glukanów oraz odpowiednich witamin i składników mineralnych.W zależności od zawartości, suplementy diety mogą w różnorodny sposób wpływać na 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *