Kto powinien stosować suplementy diety?

Fraxodi Wysoce zakaźna żółtaczka typu c roznosi się poprzez kontakt z zakażonym

Część osób traktuje suplementację jako sposób na poprawę zdrowia. Suplementy diety mają różne zastosowanie, jednak należy pamiętać, że nie zastąpią prawidłowej diety. Z tego powodu nie można wykluczać z jadłospisu codziennej porcji warzyw i owoców. Nie wszyscy muszą zażywać suplementy. Wiąże się to przede wszystkim z kondycją organizmu.

Zalecenia do stosowania suplementów diety są bardzo złożone. Preparaty witaminowe mogą stosować osoby, u których występuje ich niedobór. Jednakże i w tym przypadku należy zachować umiar. Niektóre witaminy mogą się bowiem kumulować w organizmie. Przekroczenie zalecanej dawki, może mieć wiele niepożądanych skutków. Niedobory witamin mogą wystąpić głównie u osób zestresowanych, bądź stosujących niepełnowartościową dietę. Brak odpowiedniej dawki witamin może spowodować rozwój niektórych chorób, jak np. osteoporozy czy anemii.

Część osób zmaga się z różnymi chorobami i dolegliwościami, jak np. zaparcia czy wady wzroku. W zależności od schorzenia, można zażywać niektóre preparaty. W przypadku zaparć polecany jest błonnik. Jest on dostępny nie tylko w wielu produktach spożywczych, jak pełnoziarniste pieczywo, ale również w formie tabletek. Warto jednak pamiętać, żeby i w tym przypadku nie przekroczyć zalecanej dawki. Chęć stosowania poszczególnych suplementów, warto skonsultować z lekarzem lub farmaceutą. Może się bowiem okazać, że określony preparat nie będzie odpowiedni w konkretnym przypadku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *