Imigran tabletki podczas ciąży żółtaczka typu b i c jest niebezpieczna

Otyłość stanowi jeden z podstawowych problemów zdrowotnych społeczeństwa. Pomimo, iż podstawą leczenia jest modyfikacja diety, niektórzy wspomagają się suplementacją. Określone suplementy zawierają skład, który wspomaga proces usuwania tkanki tłuszczowej oraz reguluje apetyt.

Korzystne oddziaływanie posiada m.in. zielona herbata. Regularne stosowanie preparatów, które zawierają zieloną herbatę, wpływa na zmniejszenie ilości tkanki tłuszczowej w organizmie. Zielona herbata może jednak niekorzystnie oddziaływać na organizm powodując np. mniejsze wchłanianie żelaza oraz kwasu foliowego. Równie skuteczna może okazać się guarana. Poza właściwościami pobudzającymi, guarana wpływa także na zmniejszenie apetytu. Guarany powinny jednak wystrzegać się osoby, które cierpią na choroby serca, nerek, nadciśnienie bądź u których stwierdzono nadczynność tarczycy.

W wielu preparatach na odchudzanie znajduje się chrom. Jego skuteczność nie została w pełni potwierdzona, jednakże wykazano, iż chrom ma pewien wpływ na metabolizm glukozy. Należy jednak pamiętać, żeby nie przekraczać dziennego zapotrzebowania na chrom. Dawki są różne dla kobiet i mężczyzn. Preparaty zawierające chrom nie mogą być zażywane przez niektóre grupy osób. Zaliczają się do nich diabetycy, osoby z chorobami wątroby czy kobiety w ciąży.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *