Jakie suplementy stosować na oczy?

Hycamtin

Suplementy diety mają zróżnicowane przeznaczenie. Wiele z nich korzystnie wpływa także na wzrok. Długie godziny spędzone przed komputerem czy telewizorem nie są korzystne dla naszych oczu. Z tego powodu, warto spożywać suplementy diety, które wspomogą kondycję oczu. Takie preparaty można zakupić bez recepty w niemal każdej aptece. Jaki skład jest suplementów, które poprawiają wzrok?

W wielu preparatach zawarta jest luteina, zeaksantyna, niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe. Nie powinno zabraknąć również składników mineralnych, takich jak miedzi, cynku, selenu oraz witamin, jak witamina A, C, E i z grupy B. Część z tych składników neutralizuje działanie wolnych rodników, które niekorzystnie wpływają na jakość wzroku.

Jedną z najważniejszych witamin dla oczu jest witamina A. Odpowiada ona za poprawne funkcjonowanie fotoreceptorów siatkówkowych. Jeżeli w organizmie jest długotrwały brak tej witaminy, może rozwinąć się tzw. kurza ślepota, czyli pogorszenie widzenia o zmierzchu. Należy jednak pamiętać, że nadmiar witaminy A również jest szkodliwy dla zdrowia, ponieważ witamina ta może kumulować się w organizmie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *